درباره گروه آموزشی مهدی رضایی

هدف از خلقتت را پیدا کن.

مهدی رضایی پندری

مهدی رضایی هستم

مهدی رضایی هستم، متولد مرداد ماه سال 1369 در کرج.

همه چیز از یک رویا شروع شد؛ رویای آموزش.

از زمانی که توانستم چیزی یاد بگیرم، توانستم آموزش هم بدهم. اگر موضوعی را در کودکی، مدرسه، دانشگاه یا محل کار از فردی آموزش می دیدم و یاد می گرفتم، به سرعت می توانستم آن موضوع را به دیگری با قدرت بالایی آموزش بدهم.

در دانشگاه، استاد که خارج می شد، نوبت مهدی رضایی بود که مطلب استاد را بازگو کند.

چه حس خوبی داشتم، آن زمانی که دیگران از من مطلب را فرا می گرفتند و انرژی فراوانی را به من انتقال می دادند.

اما این موضوع بیشتر از همه در دوران تحصیل اتفاق می افتاد و بعد از اتمام مقطع فوق لیسانس لذت این کار بسیار کم شد.

قلبم و مغزم یک نوا هنوز این موضوع را می طلبیدند و احساس می کردم می توانم فردی موثر تر از یک انسان معمولی باشم.

می دانستم مهدی رضایی باید اثری بر روی زمین باقی بگذارد تا پس از مرگش نام او به نیکی بماند.

تلاش کردم؛ آموزش دیدم؛ و حالا به آرزوی خودم رسیدم.

بخشی از رسیدن به رویاهایم را با شما به اشتراک می گذارم؛ مهدی رضایی دانش آموز مکتب تغییر:

رویایی دیگر از مهدی رضایی

چه حس خوبی داشتم… اما یاد صحبت یکی از دوستانم افتادم که گفت:

مدرس بی سواد در جامعه زیاد است، مهدی رضایی اگر می خواهد مثل مدرس هایی باشد که قدرتمند هستند و نامشان جاودان مانده، باید آموزش ببیند و مطالعه کند.

هرچند دست مدرسان و اساتید که به وظیفه اصلی خود که کشف استعدادها، کمک به جامعه و بشر است را می بوسم؛ اما واقعیت این حرف را نمی توان کتمان کرد بنابراین به فکر مطالعه افتادم؛ چیزی که قبل از بسیار کم انجام می دادم.

مطالعه؛ کار دشواری که این روزها در جامعه ما در حال رخت بستن هست. البته تنها راه آشنایی با تفکر بزرگان و استفاده از راه و روش آنها و پیشرفت و هدف دار بودن هم همین مطالعه است.

دقت به حال جامعه نشان می دهد، با اینکه همه از نظر دانشگاهی با سواد هستند و دارای مدرک اما حالشان خوب نیست. یک چیزی این وسط کم است و آن چیزی که کم است؛ نبودن همین آموزش ها و نداشتن مطالعه است.

یاد جمله ای افتادم که:

شما میانگین 5 نفر اطرافتان هستید و اگر می خواهید 5 نفر اطرافتان را از انسان های موفق پر کنید، از کتاب ها بهره ببرید.

بنابراین به خودم گفتم، مهدی رضایی اگر می خواهد جایگاهی داشته باشد که به نیکی از او یاد کنند باید با سرعت بیشتری شروع به مطالعه کرده و همچنین باید روش های صحیح مطالعه و تندخوانی را فرا گرفته و  تاجایی که می تواند بهتر و بیشتر مطالعه کند.

همین امر باعث شد، رویای دومم که مطالعه با قدرت بود اتفاق بیفتد و حتی در مسابقات تندخوانی کشور که توسط مجموعه بیشتر از یک برگزار می شد نیز مقام سومی را بدست بیاورم.

مهدی رضایی پندری

مهدی رضایی به دنبال دیگر رویاها

رویایی دیگر نیز داشتم، اینکه کتابی با نام خود داشته باشم. کتابی که حال دل انسان ها را هدف بگیرد و به آنها کمک کند زندگی بهتری داشته باشند.

از کودکی دنبال این بودم، لطیفه ها و مثل هایی که خنده دار است را تایپ کنم و یک روزی به چاپ برسانم. اما این رویای کودکی بود، حال دل دیگران دیگر با لطیفه و مثل خوب نمی  شود. آن ها گمشده ای دارند که اگر پیدایش کنند، به زندگی خود جهت داده و شادتر و پایدار تر و سرحال تر زندگی می کنند.

در همین احوال بودم که به ذهنم خطور کرد؛ آموزه های حسابداری را که یک عمر فراگرفته بودم و از آن کسب درآمد داشتم را به به شیوه ای جدید به میدان بیاورم و به جنگ حال بد انسان ها بروم.

دست به قلم شدم، تا این رویا نیز تحقق بیابد.

از ترازنامه حسابداری به ترازنامه ارزش های انسانی رسیدم. موضوعی که فراتر از ارزش دادن اعداد به انسان هاست. ارزش هایی که اگر به میدان زندگی برگردد، قطعا باعث بهتر شدن حال جامعه می گردد و دنیا را به جایی بهتر برای زندگی کردن تبدیل می کند.

نتیجه این شد که مهدی رضایی کتابی با نام موفقیت به سبک حسابداری را تألیف کرد. کتابی که از تجربه بزرگان بهره برده است تا ترازی نوین با عنوان ترازنامه ارزش ها را رسم کند.

موفقیت به سبک حسابداری

کسی مگر کتاب می خواند؟

کتابم که به چاپ رسید، به آماری در روزنامه دنیای اقتصاد بر خوردم که بعد از بررسی در سایر منابع (با اینکه در منابع مختلف اعداد مختلفی دیدم) اعداد اصلی نزدیک همین عدد بود:

سرانه مطالعه ایران  ۵/ ۱۲دقیقه اعلام شده است.

متوجه شدم، باید آستین بالا بزنم و شروع به آموزش مطالعه صحیح کنم. بعد از برگزاری ده ها دوره تندخوانی، دیدم هرچقدر هم توان بگذارم، بازهم احتیاج به آموزش های بیشتری در جامعه تلاطم دارد.

انگار کسی به من گفت: مهدی رضایی بازهم دست به قلم شو، که جامعه تشنه مطالعه است.

چرا که می دانستم علت این عدم وجود مطالعه در بین مردم، استفاده از روش مطالعه ناصحیح است. در واقع در زمان مطالعه به علت اینکه روش صحیح مطالعه را به ما آموزش نداده اند، چشم ها خسته می شود، خواب آلوده می شویم، مطلب را فراموش می کنیم، تمرکز نداریم و…

خروجی این دغدغه مهدی رضایی بازهم به ثمر نشست.

کتابی قدرتمند، نشئت گرفته از منابع علمی بروز دانشگاه های دنیا؛ کتاب جعبه ابزار مطالعه و تندخوانی.

این کتاب به خواننده قدرت شگفت انگیزی برای مطالعه خواهد داد.

جعبه ابزار مطالعه و تندخوانی

ادامه مسیر و چشم انداز گروه آموزشی مهدی رضایی

همه مسیر زندگی این گروه همانطور که با بخشی از آن آشنا شدید این است که جایی باشد تا کمک می‌کند با آموزشهای ساده، علمی و موثر هر کسی در هر جایی، زندگیش رو بهتر کنه تا دنیا، جای بهتری برای زندگی کردن بشه.
ما در این وب سایت کلی آموزش های رایگان و غیر رایگان قرار دادیم، تا به وجود خودمون روزی که از این دنیا رخت بر می بندیم، افتخار کنیم و حسرت هایی از جنس اکثر انسان ها نداشته باشیم.

پیشنهاد می کنم برای آشنایی با این حسرت ها به مقاله مهارت های زندگی | گمشده قرن بیست و یک مراجعه کنید.

آدرس گروه آموزشی مهدی رضایی:

یزد – خیابان فرخی – پاساژ شقایق – طبقه اول – واحد 434

راه های ارتباط با گروه آموزشی مهدی رضایی:

تلفن: 09907854672

ایمیل: mrezaeip@mahdirezaei3002.com و mehdi.rezaei.3002@gmail.com

رزومه فعالیت های مهدی رضایی را می توانید از اینجا دانلود کنید.